wushu

Benefit system Ok system Polska

shaolin

Motto dnia :

"Pozostawaj w zgodzie ze swym otoczeniem, ale nie naśladuj ślepo innych"

O szkole

Trenerzy

Roman Lichacz Roman Lichacz - (ur. 01.11.1969r.) - Jest głównym trenerem i szefem Szkoły "SHAOLIN", prowadzi treningi w grupach Shaolin Kung Fu oraz Sanda. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Obronił pracę magisterską pt. "Dalekowschodnie sztuki walki w procesie kultury fizycznej". Dyplomowany instruktor Kung Fu z uprawnieniami egzaminatora państwowego.

Treningi sztuk walki zaczynał od karate Shotokan, które zgłębiał przez 2 lata. Od 1989 roku nieprzerwanie zajmuje się Kung Fu. Naukę rozpoczął pod okiem Tadeusza Kuczyńskiego. W 1990 roku jego trenerem został Krzysztof Turek, z którym współpracował do 1997. W międzyczasie przez 2 lata pobierał systematycznie nauki u mistrza Liu Yunpenga, a przez rok u mieszkających w Olsztynie profesora Qigong Liu Zhong Chuna i mistrzyni Gao Yen Feng. Zdecydowaną większość przekazanego przez nich materiału stanowiły tradycyjne techniki Shaolin Chuan oraz Sanda. Stale podnosi poziom swoich umiejętności i wiadomości. W ostatnich latach brał udział w wielu różnych seminariach - nie tylko Kung Fu - co dało mu okazję do "konfrontacji" shaolińskiego Kung Fu z innymi sztukami i sportami walki.

Galeria Roman Lichacz

Roman LichaczW 2012 uzyskał stopień mistrzowski 4 Duan. W czasie swojej 15-letniej kariery sportowej, biorąc udział w zawodach krajowych, Mistrzostwach Polski i turniejach międzynarodowych, zdobył w sumie 54 medale. Startował i zdobywał medale w konkurencjach: walk Sanshou, form tradycyjnych północnych, południowych, changquan, systemów wewnętrznych, set-sparingu, form tradycyjnych z mieczem, szablą, kijem oraz włócznią. Czternastokrotny Mistrz Polski, wielokrotny członek Kadry Polski, trzykrotny medalista Mistrzostw Europy, Mistrz Świata - Chiny 2010, dwukrotny Wicemistrz MŚ w 2012.

Roman Lichacz

Za osiągnięcia szkoleniowe i działalność społeczną w zakresie rozwoju kung fu otrzymywał liczne nagrody min. od Prezydenta Miasta Olsztyna - 2007, 2009, 2012, 2013, 2016 rok, od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2011, 2013 i 2015 roku oraz nagrody indywidualne I i II stopnia od Ministra Sportu i Turystyki - 2010, 2011, 2013 r.


Roman Lichacz Roman Lichacz Roman Lichacz Roman Lichacz Roman Lichacz

Poniżej zostały przybliżone sylwetki osób, które miały znaczący wpływ na powstanie i rozwój Szkoły Chińskich Sztuk Walki "SHAOLIN".

Tadeusz Kuczyński - Pierwszy trener Kung Fu Romana Lichacza, jeszcze przed powstaniem sekcji "PAK-HOK". Wspaniała osobowość poparta dużymi umiejętnościami ze stylów zewnętrznych oraz Tai Chi. Tadeusz zainteresował się sztukami walki w 1976 r. obserwując przemiany zachodzące pod wpływem treningów u jednego ze swych kolegów, który w ciągu roku z nieśmiałego i wycofanego zmienił się w otwartego i pewnego siebie człowieka. Przez kilka pierwszych lat Tadeusz zajmował się judo, karate oraz kung fu. W 1979 roku zagrał w filmie "Kung Fu". W następnych latach uczył się sztuk walki u mistrza Hai Bui Ngoc - Nama i zaczął bardziej koncentrować się na technikach tai chi. W 1982 rozpoczął pracę nauczyciela Tai Chi w Warszawie, a wkrótce także w Poznaniu i Olsztynie. W 1987 roku otrzymał oficjalny certyfikat od mistrza Nama, a w 1990 międzynarodowe uprawnienia trenerskie od Francuskiej Federacji Tai Chi Chuan i Wushu. Od tego czasu naukę Kung Fu prowadził w różnych formach i miejscach, min. w latach 1992-2002 na Uniwersytecie Fraser Valley. Obecnie Tadeusz żyje i naucza w Kanadzie. Uważa on, że istotę praktykowania tej specyficznej sztuki jest dążenie do podniesienia i utrzymania dobrego stanu zdrowia.


Krzysztof TurekKrzysztof Turek - rozpoczął naukę Kung Fu w 1982 w sekcji prowadzonej przez Andrzeja Braksala (6 DUAN) - poźniejszego prezesa Polskiego Związku Wushu. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w Kung Fu. Ćwiczył pod kierunkiem mistrzów chińskich, takich jak: dr. Yang Jwing-Minga, Zhang Shana, Zhang Zenga, Mistrza Chin w walkach full contact Liu Yunpenga oraz profesora Chi Kung- Liu Zhong Chuna. W 1990 otworzył w Olsztynie filię swojej Szkoły Dalekowschodnich Sztuk Walki "PAK-HOK". Współpracował z nią i wspierał do 1997 roku.


Gao Yen FengGao Yen Feng - mistrzyni prowincji Shandong w sportowym Wushu. Przebywała w Olsztynie od 1992 roku. Prowadziła zajęcia w swoich sekcjach, na które dodatkowo uczęszczał Roman Lichacz oraz niemal cała ówczesna sekcja zaawansowana. Roman Lichacz oraz Dariusz Kulpaka pobierali u niej nauki również podczas lekcji prywatnych.

Zobacz galerię zdjęć Gao Yen Feng


Liu Yunpeng i Roman Lichacz Liu Yunpeng - wykładowca Kung Fu na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie, dwukrotny Mistrz Chin w walkach full contact w kategorii 70kg. Trener reprezentacji Pekinu w walkach Sanda. Uczestnik turniejów Chiny - Tajlandia. Po przyjeździe do Polski przez kilka lat prowadził zajęcia w Warszawie i Olsztynie, pełniąc również funkcję trenera kadry Polski w walkach. Był inicjatorem powstania sekcji SANDA w Olsztynie. Jego działania pozytywnie wpłynęły na rozwój i podniesienie poziomu Szkoły "SHAOLIN"

Zobacz galerię zdjęć Liu Yunpeng


wushu

Dołącz do nas na Facebooku

dołącz do nas na facebooku

kung fu


Benefit system

Polski Związek Wushu

Należymy do Polskiego Związku Wushu

dziś mamy 20-06-2019
czwartek
trening:
SANDA
19.00